Energialahendused ettevõtetele Puhas kütus, puhas loodus Kalkulatsioonidest tarneteni Ära küta õhku!

Tööstus

Vedelgaas on paljudes tööstussektorites kasutusel kui universaalne energiaallikas. Praktiliselt kõigi tööstusprotsesside jaoks on väljamõeldud gaasiseadmed, mis valdavalt on efektiivsemad ning nõuavad vähem hooldust. Mõningat tuntumad vedelgaasiga lahendatud valdkonnad on siinkohal ära toodud.


Osalt otsustavad tööstused valida mobiilse kütuse maagaasi puudumise tõttu piirkonnas, kuid eeliseid on ka teisi. Näiteks on vedelgaasil kõrgem kalorsus kui maagaasil ja põlemistemperatuur võimaldab paremat kvaliteeti toota.

 

Pulbervärvimine

Ka Eestis on viimasel ajal üha suurenenud pulbervärvi kasutus, mis alles 70-ndatel Euroopasse jõudis. Selline tehnoloogia võimaldab suure kuumuse juures metallpinnale sulatada värvikihi, mis on tugev ja praktiliselt kohe kuivanud. Ligikaudu 200 kraadise kuumuse ja puhta keskkonna saab värviahjus tekitada vedelgaasiga. Ja kuna mõlemad tehnoloogiad on keskkonnasõbralikud, siis sobivad need hästi kokku. 

Värvikuivatus

Tänapäeval võib julgelt väita, et aeg on raha ja iga protsessi kiirendamine värvitööstuses pole siin erandiks. Värvi kuivamine on tavaliselt kõige ajamahukam ja seepärast on paljudes ettevõtetes kasutusel värvikuivatusahjud, mis kindlal temperatuuril õhuvooga kiirendavad protsessi olulisel määral ning annavad juurde ka kvaliteedis. Selleks, et värvipinnale jõuaks õige temperatuuri ja niiskustasemega õhk, võimaldab gaasisüsteem täpset seadistust ning minimaalset soojenemisaega.

Küpsetusahjud

On teadatuntud tõde, et elaval tulel valmistatud toit maitseb paremini. Sama võib kinnitada ka küpsetusahjude kohta. Peale selle võimaldab vedelgaasil töötav küpsetusahi temperatuuri saavutada vaid mõne hetkega. Ahjude eelsoojendamise arved tuleb ka ju kinni maksta. Vähendades seda kulu ja võimaldades 100% energiast kuumuseks konventeerida, säästab pagaritöökoda raha ja aega, mis selles valdkonnas on kulla hinnaga.

 

Plastisulatus

Plastikust materjalid on kergersti töödeldavad ning paljudes tööstusharudes valmistatakse detailid erinevaid vormimistehnoloogiaid kasutades. Rotatsioonivalu ja survevalu on vaid mõned näited tootmitehnoloogiatest, millele vedelgaas annab energiat plastigraanulite sulatamiseks. Olgu toormaterjaliks polüpropüleen või polüetüleen, vedelgaas soojendab siira rõõmuga oma naftasugulaste molekule.

 

Kilepakendus

Kileümbrises tooted ja läbipaistvad pakendid on poeletid kirjuks teinud. Üha mugavamad ja ilusamad lahendused hullutavad tarbijaid. Kuid ka tootja seisukohalt on tark otsus termokahaneva kile kasuks liisk langetada. Seda tehnoloogiat on võimalik kasutada nii rusikasuuruste detailide kui ka tervete aluste pakendamiseks. Mitmetonnistele kaubaalustele pealetõmmatavad kilekotid võtavad kiirelt toote kuju, kui neid vaid veidi kuumutada. Lõpptulemuseks on tugevasti kinnitatud koorem ning nägus hulgipakend.
 

Metallisulatus

Olgu see siis vask, alumiinium, teras või mõni muu metall, mis vajab vormi valamist, kõikjal nõuab sulatamine kõrgeid temperatuure ning täpset seadistust. Seadmetarnija käest tuleb vaid küsida versiooni vedelgaasile ning juurde selgitatakse mitmed tehnoloogilised eelised, mis baseeruvad valdavalt väiksematele kuludele ning paindlikule töörežiimile.

 

 

 

Betooniahjud

Kui soovid betoonist detaili või pinda valmistada, siis pead olema valmis hellitama teda kui beebit, et hiljem kasu lõigata tugevast materjalist, mis kestab sajandeid. Betooni valmimisjärgus on tarvis õiget temperatuuri ja niiskustaset. Esimesed nädalad on betooni valmimisel üliolulised. Väiksed detailid saab „küpsetada“ ahjus, suurematele pindadele on võimalik suunata gaasikiirgureid, mida saab mobiilsete vedelgaasilahendustega varustada.

 

 

 

Metallilõikus

Selleks, et metalli lõigata, on vaja kõrget temperatuuri ja puhast propaani. Eriti nõudlike tööde jaoks saab lisatemperatuuri tekitada veel hapniku lisamisega. Gaasilõikuspingid saab ühendada statsionaarse vedelgaasisüsteemiga ja enam pole vaja raskete balloonidega jantida. Metallitöökodade juures on lisaväärtuseks kindlasti ka kiirgusküte, mis lahendab kõrgete lagede alla koguneva soojusintensiivsuse probleemi.

 

 

Klaasisulatus

Klaasisulatus on energiakulukas protsess, mis nõuab täpset temperatuurikontrolli ja kütuse kõrget puhtusastet. Vedelgaas võimaldab täpse seadistamisega saavutada leegi spetsiaalseid tingimusi selliste keeruliste protsesside jaoks nagu optilise klaasi sulatamine.