Energialahendused ettevõtetele Puhas kütus, puhas loodus Kalkulatsioonidest tarneteni Ära küta õhku!

Eelised

Teadlased on tõestanud, et globaalne soojenemine ei ole müüt, vaid viimane sajand on reaalselt tõstnud maa pinnatemperatuuri 0,6 kraadi võrra. 2100 aastaks ennustatakse veel lisanduvat 1,4-5,8 kraadi, mis mõjutab oluliselt meie planeedi veetaset. Riigid üle maakera võitlevad selliste muutusete vastu ja Kyoto protokoll on vaid üks näidetest. Iialgi varem pole CO2 heitkogused ja kliimamuutused nii tihedas seoses olnud.

Vedelgaasile ümberlülitudes saab teha koheselt sammu keskkonnaheaks. Uute tehnoloogiate katsetamisele kuluv aeg on liiga pikk, et seda koormat looduse õlgadele panna. Vedelgaasil on juba täna pakkuda füüsikalisi omadusi, mis CO2 heitkogust oluliselt mõjutab:

  • Teiste süsivesinikega võrreldes on vedelgaasil madal süsiniku ja vesiniku suhe, mis tähendab madalamat CO2 emissiooni toodetud soojushulga kohta.
  • Vedelgaasil on kõrge kütteväärtus, mis näitab energiasisaldust ühe kg kohta.
  • Vedelgaas ei ole kasvuhoonegaas, mille vastu võitlemiseks on UN määranud globaalse soojenemise potentsiaali faktori (GWP): metaan 25, CO2 1 ja vedelgaas 0.

Maailmaturuhindade vahe räägib samuti vedelgaasi kasuks. Koos ujuvad, kuid ometi selget distantsi hoidvad hinnad võimaldavad kasutajale säästu nii eelarve kui keskonna mõttes.

Ka EL direktiividest juhinduv Eesti Vabariigi aktsiisipoliitika annab oma toetuse puhtamatele kütustele maksustades neid oluliselt vähemal määral.

Ka MWh hinnal tehtud arvutused näitavad head tasuvust. Kusjuures arvestada tuleb ka seda, et vedelgaasiseadmetel on kõrge kasutegur ning ligikaudu 100% põletatud energiast läheb asjaette.